Bu İki Kripto Para İçin Yarın Kritik: İşte Olacaklar…

ABD SEC’in spot Bitcoin ETF onayının piyasadaki etkisini tecrübe ettik. Şimdi dünyanın başka bir ucunda spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri görücüye çıkıyor. Hong Kong’un kripto para ETF’lerinin, nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Bazı uzmanlar, küresel yatırımcıları cezbeden benzersiz özellikleriyle ABD’nin ilk gün işlem günündeki hacimlerini aşmasını bekliyor.

Hong Kong kripto para ETF’leri ilk işlem gününde ABD’yi geçecek mi?

Kripto para piyasası için yarın önemli bir gün. Zira, Hong Kong’un ilk kripto para ETF‘leri görücüye çıkıyor. Bu tarihi lansmanının arifesinde, China Asset Management (Hong Kong) bu yeni yatırım ürünlerinin beklenen piyasa etkisini ve ayırt edici özelliklerini tartışan ayrıntılı bir brifing düzenledi. Dijital varlık yönetimi başkanı Zhu Haokang ve OSL ETF ve saklama işi başkanı Wayne Huang tarafından yapılan basın toplantısında, ABD’deki benzer lansmanların ürettiklerini aşabilecek önemli sermaye girişleri olasılığına dikkat çekildi. Kripto para muhabiri WuBlockchain, gelişmeyi şu ifadelerle paylaştı:

Hong Kong ETF ihraççısı, yarın listelemenin ilk gününde HK kripto para spot ETF’sinin ihraç ölçeğinin ABD’nin ilk gününü (125 milyon ABD Doları) aşacağına olan güvenini dile getirdi. Singapur, Orta Doğu ve diğer yerlerdeki birçok yatırımcı kripto aboneliğiyle çok ilgileniyor.

Beklenen pazar performansı

Zhu, Hong Kong sanal varlık spot ETF’lerinin ilk gün işlem hacminin, Ocak ayında başlatılan ABD spot Bitcoin ETF’lerinin ilk 125 milyon ABD Dolarını aşacağından emin. Huang ayrıca ilk gün fon toplamanın beklenenin üzerinde güçlü işlem hacimlerine işaret ettiğini belirtti. Böylesine iyimser bir tutum, Hong Kong finans piyasasının kripto para ETF’leri gibi yenilikçi finansal ürünleri kolaylaştırmaya yönelik artan ilgisini ve inancını vurguluyor.

Hong Kong’un kripto para ETF’lerini farklı yapan özellikleri

Yakında lansmanı olacak olan Spot China Bitcoin ETF ve Spot China Ethereum ETF, diğer piyasalarda görülmeyen bazı özelliklere sahip. Zhu Haokang, bu ETF’lerin ABD’de sunulmayan spot ve fiziksel abonelikler ve itfalar sağlayan tek ETF’ler olduğuna dikkat çekti. Bunlar Hong Kong doları, ABD doları ve RMB cinsinden sayaçları olan tek ETF’ler. Bu arada ChinaAMC’nin rakipleri sadece borsada işlem gören hisselere yatırım imkanı veriyor. Ancak, ChinaAMC hem borsada işlem gören hem de görmeyen hisseler sunmayı teklif ediyor. Böylece, yatırımcılara daha fazla seçenek imkanı sağlıyor.

Bu ETF’lere olan ilgi farklı bölgelerden yatırımcılar arasında belirginleşti. Özellikle Bitcoin madencileri ve Orta Doğu ve Asya’daki aile ofisleri ilgi gösteriyor. Fiziksel abonelik yöntemi bir dizi yatırımcının ilgisini çekti. Bu küresel cazibe muhtemelen ETF’lerin Asya’daki işlem saatleri boyunca mevcut olmasından kaynaklanıyor. Bu da yatırımcılar için, yeni bir ticaret türü getiriyor. Özellikle de işlem zamanlarını ve taktiklerini çeşitlendirmek isteyen ABD’li yatırımcılar için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir