Sancaktepe’deki ‘jakuzi’ gerçeği ortaya çıktı! Necati Özkan böyle kıvırdı

  • Haber7

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan, Sancaktepe Belediyesi binasında ‘jakuzi’ olduğunu iddia etti. AK Partili eski Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, ortaya atılan iddialara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. 

JAKUZİ İFTİRASI

Medyascope sitesine konuşan Necati Özkan, “Alper Yeğin’i kutlamak için Sancaktepe Belediyesi’ne gittim. Başkanlık katı 6 bin metrekare; oda, oda, oda, dinlenme odası, dinleme odası, dinlemen odası, jakuzi, 200 metrekarelik mutfak. Bu nasıl olabilir? Kamu nasıl böyle yönetilebilir? Aşağıda millet büyük fakirlik çekerken, çadırda iftarlık almak için insanlar varken, bunu nasıl yapabilir bir siyasi yönetim.” diye konuştu.

ALIŞVERİŞ SİTESİNDEN ALINDIĞI ORTAYA ÇIKTI

İYİ Parti’den istifa edip İmamoğlu’nu destekleyen İBB Meclis Üyesi İbrahim Özkan’ın da paylaştığı jakuzi görüntüsü bir alışveriş sitesinden alındığı tespit edildi.

“JAKUZİ OLDUĞUNU İSPATLAMAZSAN SENDEN AŞAĞI İNSAN YOK”

Eski Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü, “belediyenin başkanlık katında jakuzi bulunduğu” yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığını, konuyu yargıya taşıyacağını bildirdi.

Şeyma Döğücü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz. Necati Özkan, jakuzi olduğunu ispatlamazsan senden aşağı insan yok. Ayrıca mevcut başkana sesleniyorum; jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum. Hodri meydan.”

“SİYASİ RAKİPLERİMİZİ AHLAKA DAVET EDİYORUM”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de “Seçim bitti… Yalan ve iftiraları bitmedi” diyerek tepkisini dile getirdi. Kabaktepe, “İftirayı yöntem belleyip siyaseti kirletmek hem ahlaksızlık, hem de niteliksizliktir. Başta CHP’liler olmak üzere siyasi rakiplerimizi ahlaka davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.

“‘BAŞKANLIK KATINA JAKUZİ YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI’ İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR”

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden yapılan açıklamada ise, “Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve basın yayın organlarında habere konu olan görsellerle ilgili, ‘AK Parti’den CHP’ye geçen Sancaktepe Belediyesi Başkanlık katına jakuzi yapıldığı ortaya çıktı.’ iddiası doğru değildir. İddiaya konu görsellerin, dijital ortamlarda sıkça kullanılan temsili bir jakuzi görseli olduğu tespit edilmiştir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.” denildi.

TEPKİLERİN ARDINDAN ÇARK ETTİ

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Özkan, ‘jakuzi’ yalanında çark etti. Tepkilerin ardından Özkan, “Jakuzi diye tarif ettiğim kocaman banyo teşkilatı” ifadesiyle kendisini savundu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir